www
Přihlásit se...
uživatelské jméno:
heslo:
Otevřený dopis řediteli NP Šumava
Otevřený dopis řediteli NP Šumava - odvolání Adama Diviše
- soubor ke stažení (948 kB): otevreny-dopis-rediteli-np-sumava.pdf
Příloha k otevřenému dopisu
- soubor ke stažení (3.02 MB): priloha-otevreneho-dopisu.pdf
Asociace strážců přírody ČR zve do přírody
Strážci  na   jižní Moravě  pro vaše turistické  koronavýlety  okolo Brna doporučují:
východní Českomoravská vrchovina

  • Údolí červených skal  – údolí říčky Rokytné mezi Ivančicemi a Moravským Krumlovem  https://mapy.cz/s/bobepubefa  (vlakem, pro autovýlet si upravte, pěšky zhruba 15 km)
  • Romantická trampská údolíčka  – z Řikonína do údolí Libochovky  https://mapy.cz/s/fetafesocu  (vlakem, pro autovýlet si upravte, pěšky zhruba 12 km)
  • Kde (doufejme) nebude přehrada  – ze Senorad na vyhlídku Velká skála a zříc. Kraví hora nad údolím Oslavy  https://mapy.cz/s/gomegedake  (autovýlet, pěšky zhruba 7 km)

Drahanská vrchovina

  • Kudy přitekla povodeň na Sloupské jeskyně  – ze Sloupu údolím Luhy  https://mapy.cz/s/luvorebuju  (autovýlet, pěšky zhruba 18 km, po úpravě i na kole)
  • Přírodní park s Kelty  – Rakoveckým údolím mezi Bukovinkou a Račicemi  https://mapy.cz/s/pajajojasu  (autovýlet, pěšky i na kole zhruba 13 km)

Ždánický les

  • Zaniklá ves Kepkov a hřebenová cyklostezka  – lesy bez lidí mezi Slavkovem a Ždánicemi  https://mapy.cz/s/cohumubude  (autovýlet, pěšky zhruba 11 km, po úpravě i na kole)

Chřiby

  • Rozhledna Bradlo a torzo Baťovy dálnice  – bukové lesy nad Střílkami a Zdounkami  https://mapy.cz/s/gazenohesu  (autovýlet, pěšky zhruba 9 km, po úpravě i na kole)

Další nabídku výletů do okolí Brna najdete třeba na webu  https://www.gofrombrno.cz .

31.8. je Mezinárodním dnem strážců přírody (World Ranger Day). Strážci obdrželi zpracované roll-upy, které jim pomáhají prezentovt náplň jejich činnosti.

 

strážci Jizerské hory
strážci přírody Moravský kras
strážci Jeseníky
strážci Beskydy
strážci České středohoří
strážci Pálava
Grafický návrh internetových stránek www.strazprirody.cz sponzorovala Reklamní agentura MARF. Copyright @ 2010, Reklamní agentura MARF, www.marf.cz
webmaster: Slavomír Raszka