beskydy
Beskydy
Úvod >> Archív článků a informací / Botanická exkurze - rašelinné mokřady Beskyd

Botanická exkurze - rašelinné mokřady Beskyd

V SO 11. 7. 2015 proběhne Exkurze do rašelinného lesa a na rašelinné a slatinné mokřady Moravskoslezských Beskyd. Podíváme se na různé typy rašelinných a slatinných luk a do rašelinných lesů na moravské i slovenské straně. Nutno vzít pohorky do mokra.

Sraz účastníků je v 8 30 hod. na začátku údolí Černé Ostravice, na rozdvojení cesty na moravskou a slezskou (GPS 49.4567675N, 18.4707472E) – na Bílý Kříž se přesuneme auty (vezměte je s sebou :o)


Údolím Černé Ostravice vyjedeme (se zastávkou na první lokalitě) na hřeben na Bílý Kříž (lokalita zachráněná ve spolupráci s beskydskými strážci přírody). Odtud půjdeme pěšky na více lokalit na slovenskou stranu do osady Jačíkovci a Marejkovci (- cesta je dlouhá asi 2,5km, ale je možné někde počkat, stejnou trasou se budeme i vracet).  

Těšit se můžeme na masožravé rosnatky i mokřadní orchideje (prstnatce Fuchsovi, plamaté a sedmihradské), suchopýry (včetně v Beskydech velevzácného suchopýru pochvatého), vachtu trojlistou, všivec lesní, sítinu kostrbatou, kriticky ohroženou a nenápadnou zdrojovku prameništní a skřípinku smáčknutou, ďáblík bahenní a řadu dalších pěkných a vzácných kytek :o)
(I letos máme velký úkol - najít nové lokality zdrojovky, "sivé borůvky" - vlochyně bahenní a rosnatek :o)

 

Na exkurzi se těší průvodci: Marie Popelářová (mobil: 724 827 167), Eva Pietorová, Zbyněk Lukeš a Radim Poledník

Grafický návrh internetových stránek www.strazprirody.cz sponzorovala Reklamní agentura MARF. Copyright @ 2010, Reklamní agentura MARF, www.marf.cz
webmaster: Slavomír Raszka