beskydy
Beskydy
Přihlásit se...
uživatelské jméno:
heslo:
Úvod >> Archív článků a informací / Workshop - Ošetřování starých ovocných dřevin

Workshop - Ošetřování starých ovocných dřevin

Máte zahradu či sad se staršími ovocnými stromy ?  Zajímáte se o staré či krajové odrůdy ovocných dřevin? Přemýšlíte o tom kdy, jak  a proč je správně ošetřovat ?  Jste ochotni přiložit ruku k dílu a pomoci se záchranou na Valašsku ojedinělého, obecního sadu ?

Pak právě Vám je určena pozvánka na workshop, který se uskuteční ve dnech 27. a 28. ledna 2017 na Pulčíně.

V pátek od 18.00 hodin si můžete v prostorách Informačního centra Pulčín (49.2198667N, 18.0774744E) , vyslechnout přednášku zkušeného ovocnáře Ing. Ondřeje Dovaly na téma „Biologické základy řezu ovocných dřevin“. V sobotu od cca 9 hodin pak sledovat praktickou ukázku a následně si i vyzkoušet nabyté znalosti v praxi v místním obecním sadu. K tomu budete potřebovat vedle teplého pracovního oblečení a rukavic, vlastní nářadí (zahradnická pilka, kvalitní nůžky), příp. kdo má možnost dovézt si i vlastní žebřík (skládací hliníkový).   Účastnický poplatek (lektorné) činí 100,-Kč.

 

Vzdálenější a nenároční účastníci mohou přenocovat přímo v prostorách IC na zemi (vlastní spacák a vhodná matrace nutné, sociálky a kuchyňka k dispozici). Ti náročnější si mohou sami zajistit ubytování v některém z penzionů v Pulčíně, např. http://www.pulciny-jinak.cz/ , příp. http://pulcinskeskaly.cz/penzion , nebo http://www.penzion-pulciny-43.cz/ .

Stravování vlastní; káva a čaj v prostorách IC budou k dispozici.

Upozornění: parkování na Pulčíně je obzvlášť v zimě problematické – několik míst je pouze před hospodou Western salon u Vilíka.

 

Více informací a přihlášky:

Jiří Lehký (AOPK CR – RP Správa CHKO Beskydy), T: 725 044 047, M:

Grafický návrh internetových stránek www.strazprirody.cz sponzorovala Reklamní agentura MARF. Copyright @ 2010, Reklamní agentura MARF, www.marf.cz
webmaster: Slavomír Raszka